Kopalinski Wladyslaw - 125 basni do opowiadania dzieciom

Kopalinski Wladyslaw - 125 basni do opowiadania dzieciom

"Tego bardzo szczuplego wyboru basni dokonalem sposród tysiecy mniej czy bardziej ludowych czy literackich opowiesci róznych krajów Europy i Azji, poczawszy od starozytnosci, a na dobie obecnej konczac. Bralem tu przede wszystkim pod uwage fakt, ze dziecko XXI wieku rózni sie znacznie w swych pojeciach i gustach od dzieci bedacych adresatami braci Grimm, równiez znaczna wiekszosc pózniejszych zbiorów zieje nuda, nie pobudza do myslenia, nie bawi dzisiejszego odbiorcy mimo przepelniajacych je smoków i królowych, diablów, olbrzymów i karzelków.
Starlem sie wiec przytoczyc basnie przynoszace jakis interesujacy przekaz myslowy, basnie, które, przyjmujac jak najbardziej fantastyczne zalozenia, opieraja sie na nich w sposób sensowny, a takze basnie mówiace o postaciach, które powinny towarzyszyc dziecku i pozostac z nim przez cale zycie.
Mysla przewodnia tego wyboru jest - rzecz dosc osobliwa - sposób jego wykorzystania, mianowicie opowiadanie dziecku wlasnymi slowami z wlasnej pamieci, slownictwem i stylem znanym dziecku z codziennych kontaktów z opowiadajacym. Oczywiscie po uprzednim przeczytaniu sobie po cichu tekstu basni. Ta forma przekazu stwarza swoista, intymna wspólnote miedzy opowiadajacym i sluchaczem..."
Wladyslaw Kopalinski

Do pobrania
http://bitshare.com/files/dwp9flz5/Kopalinski.Wladyslaw-125.basni.do.opowiadania.dzieciom.rar.html
Aby dodać nowe linki musisz być zalogowany.
zamknij okno

Rejestracja

Login:
Email:
Hasło:

Logowanie

Login:
Hasło:

Zgłoś

Podaj powód, dla którego zgłaszasz ten link/odtwarzacz:

Dodaj odtwarzacz

Kod html odtwarzacza: